Maria Król – jedną z gwiazd tegorocznej edycji Beach Volley!

Jedną z dwóch kobiet występujących podczas BV2018 będzie Maria Król. Pochodząca z Chodzieży, a obecnie mieszkająca w Holandii, od 16 roku życia związana jest z siatkówką plażową.

W parze z Ewą Wojtkowską (reprezentując klub Cafe Prima Chodzież – II liga) zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych.
Sukcesy święciła także w parze z Anią Urych-Turską, z którą brała udział w turniejach Mistrzostw Polski, gdzie zawsze plasowały się w czołowej szesnastce najlepszych drużyn w Polsce (zazwyczaj 7-8 miejsca).
Od 2003 partnerką Marii byłą Anna Graczyk, z którą również odnosiła sukcesy w Finałach Mistrzostw Polski (miejsca 7-8, a czasami 5-6).Chodzieżanka brała udział w wielu turniejach organizowanych w Polsce (czy rankingowe, czy też turnieje open, często przeciwko mężczyznom -Turniej MIXT)

Obecnie gra w Holandii w zespole PROMOTIE Class Dames 1 (odpowiednik  3 ligi w Polsce) w Lichtenvoorde. Na początku lipca wygrała  turniej w Marievelde i zajęła II miejsce w turnieju w Amersfoort.

Poza tym zawodniczka rozwija pasję i umiejętności siatkarskie u młodzieży prowadząc treningi siatkówki plażowej w Winterswijk.